Dlaczego warto wybierać produkty handmade? Poznaj najważniejsze argumenty

Data wpisu: 07.03.2018
Zdjęcie główne #57 - Dlaczego warto wybierać produkty handmade? Poznaj najważniejsze argumenty

Handmade robi furorę w świecie designu – i tego wielkiego, i tego domowego. Coraz więcej osób świadome wybiera produkty rzemiosła ręcznego, ceniąc je za znakomitą jakość. To jednak nie wszystko. Kupowanie rzeczy wykonanych ręcznie jest świetnym wyborem dla osób, które chcą się wyróżnić, a ponadto mają dość wszechobecnej tandety. Jeśli wciąż masz wątpliwości, czy to kierunek dla Ciebie, przeczytaj nasz poradnik. Dowiesz się z niego, dlaczego warto wybierać produkty handmade.

Jakość, jakość, jakość

Oczywiście mówimy tutaj o produktach, które wykonują ludzie rzeczywiście utalentowani, często podpisujący się pod nimi własnym nazwiskiem czy budujący wokół nich swoją markę. Taki handmade zawsze zostawi daleko w tyle wyroby rodem z sieciówek. Ręczna robota jest dokładna, używa się do niej znacznie lepszych, często naturalnych materiałów. To jeden z powodów, dla których produkty handmade są w cenie.

Oryginalność

Artysta, choćby nie wiadomo, jak się starał, nigdy nie stworzy dwóch identycznych rzeczy. To akurat duża zaleta! Produkty robione ręcznie niekoniecznie są doskonałe, ale zawsze są unikalne, nawet jeśli odwołują się do jednego projektu. Wybierając handmade do swojego mieszkania masz więc pewność, że urządzasz wnętrze w sposób indywidualny, oryginalny, praktycznie niepowtarzalny. Masz już dość oglądania takich samych, nudnych i do bólu poprawnych wnętrz rodem z marketu meblowego? Postaw na handmade!

Wspieranie lokalnych twórców

Nie dla każdego jest to ważne, ale na pewno warto o tym wspomnieć. Osoby zajmujące się handmade często poświęcają temu cały wolny czas, jednocześnie pracując na etacie. Tylko nieliczni mają tyle samozaparcia, by założyć działalność gospodarczą, której prowadzenie w naszym kraju jest bardzo drogie. Artyści nigdy nie będą równorzędną konkurencją dla wielkich sieci handlowych. Dlatego należy ich wspierać. Kupując produkty handmade masz pewność, że nie powstały one kosztem cierpienia zwierząt czy dzieci wykorzystywanych do pracy w krajach azjatyckich.

Limitowana liczba

Kupując fotel w popularnej sieci meblowej musisz mieć świadomość, że identyczny stanął w salonach milionów ludzi na całym świecie. Z handmade jest inaczej. Produkty robione ręcznie nigdy nie powstają w masowych ilościach. Są limitowane, co tylko dodaje im elitarności. To świetna sprawa dla tych, którzy cenią sobie unikalność i nie chcą mieszkać czy ubierać się tak, jak wszyscy.

Na koniec wspomnijmy o jeszcze jednej istotnej kwestii. Każdy, także Ty, może zamówić u artysty handmade projekt stworzony specjalnie dla siebie. Taki, którego nie ma i nie będzie mieć nikt inny.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.