Zlewozmywaki granitowe - stylowy i funkcjonalny dodatek w kuchni

Chcąc wyposażyć swoją kuchnię, warto zaplanować nawet najdrobniejsze szczegóły, dzięki czemu każdy sprzęt, dodatek, akcesoria będą wzajemnie do siebie pasować, nadając kuchni przemyślany, funkcjonalny styl i spójny wygląd. Zlewozmywaki granitowe to nie tylko elegancja naturalnego kamienia, ale także niezwykła trwałość materiału, dzięki czemu służyć będzie przez następne lata nie tracąc na wyglądzie i właściwościach.

Kamienne zlewozmywaki

Chcąc mieć w swojej kuchni nie tylko elegancki, ale także trwały sprzęt, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego zlewozmywaka. Kamienne zlewozmywaki cechuje wyjątkowa odporność na uszkodzenia. Są w stanie wytrzymać działanie nawet bardzo wysokich temperatur, nie są podatne na powstawanie zarysowań czy odprysków, są również bezpieczne w kontakcie z żywnością.

Zlewozmywak kamienny najczęściej nazywany jest zlewozmywakiem granitowym - składa się z 80% naturalnego granitu, a resztę stanowi połączenie granitu z ceramiką, akrylem, a także kolorowych pigmentów, dzięki którym zlewozmywaki granitowe uzyskują wyjątkowe właściwości i piękny wygląd.

Zlewozmywaki granitowe

Chcąc mieć w kuchni granitowy zlewozmywak warto rozejrzeć się za odpowiednim modelem. Istnieją bowiem zlewozmywaki narożne, proste, wpuszczane czy nablatowe. W zależności od miejsca i zapotrzebowania można więc dobrać odpowiedni kształt i sposób montażu zlewozmywaka granitowego do wnętrza swojej kuchni. Trzeba pamiętać, że zlewozmywaki granitowe są łatwe w utrzymaniu czystości - odrobina wody i gąbka do szorowania to wszystko, czego potrzebujemy do czyszczenia tego rodzaju zlewozmywaka.

Granitowe zlewozmywaki pasują do każdego rodzaju wnętrza, dlatego też są bardzo popularnym wyborem podczas zakupów armatury kuchennej. Duża gama kolorystyczna sprawia, że nie ma najmniejszego problemu z dobraniem odpowiedniego, pasującego do wnętrza zlewozmywaka. Oprócz różnorodnych kolorów, w ofercie sklepów posiadających ten rodzaj zlewozmywaków, znajdują się zlewozmywaki granitowe o różnym kształcie, dzięki czemu jeszcze lepiej można spersonalizować wybór zlewozmywaka i idealnie dopasować go do swojej wymarzonej kuchni.

Rodzaje zlewozmywaków granitowych

W zależności od wielkości kuchni i potrzeb związanych z użytkowaniem, można zakupić zlewozmywak granitowy jednokomorowy, który idealnie nada się do mniejszych kuchni, a także tam, gdzie głównym sprzętem myjącym jest zmywarka. Trzeba pamiętać, że zlewy wykonane z granitu nie należą do najlżejszych, więc trzeba odpowiednio przygotować miejsce, w którym chcemy zainstalować ten rodzaj zlewozmywaka.

W tych domach, gdzie zmywa się dużo i nie ma zmywarki, warto kupić zlewozmywak granitowy dwukomorowy, dzięki czemu więcej naczyń zdołamy przechować do zmywania, zachowując porządek w kuchni.

Zarówno jednokomorowe, jak i dwukomorowe zlewozmywaki można także dostać w wersji z ociekaczem, dzięki któremu nie trzeba przejmować się dodatkowym wyborem miejsca na suszarkę do naczyń czy miejsce wydzielone do ociekania garnków.

Dobór baterii kuchennej

Chcąc zachować pełną spójność wystroju, warto także zastanowić się nad odpowiednim dobraniem akcesoriów do zlewozmywaka. Dobrana pod zlew bateria kuchenna będzie stanowiła świetny zestaw i dopełnienie wystroju całej kuchni. Najlepiej z granitowym zlewozmywakiem komponować się będzie granitowa bateria kuchenna, która kolorem będzie identyczna, do koloru zlewozmywaka. Takie baterie najczęściej pokryte są w różnym stopniu tym samym materiałem, co zlewozmywak i od nas zależy, jakie proporcje granitu chcemy mieć także w baterii kuchennej. Oczywiście nie jest to jedyna opcja wyboru. Można zdecydować się na wybór baterii kuchennej metalowej - w macie lub połysku. Przy wyborze metalowych baterii warto zastanowić się nad kolorem: klasycznej stali lub złota/miedzi, które idealnie współgrać będą z wybranym kolorem zlewozmywaka. Można dobierać je na zasadzie spójności lub kontrastów, w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać w naszej kuchni.