TOP 10 ciekawostek o Japonii, których prawdopodobnie nie znasz

Japonia to fascynujący kraj. Niewiele osób ma szansę go odwiedzić, głównie z uwagi na wysokie koszty podróży, hoteli i komunikacji na miejscu. Zostaje wizyta w japońskiej restauracji (w Polsce nie brakuje bardzo dobrych lokali) oraz szukanie inspirujących informacji o Kraju Kwitnącej Wiśni. Aby ułatwić Ci zadanie stworzyliśmy ranking 10 ciekawostek o Japonii, które nie są popularne i mało kto o nich słyszał.

  1. Japonia składa się z ponad 3000 wysp! - trudno w to uwierzyć patrząc na mapę, prawda? Tymczasem jest to jeden z krajów wyróżniających się największą liczbą wysp na świecie. Ciekawostką jest fakt, że aż 97% Japończyków zamieszkuje na 4 największych wyspach: Hokkaido, Honsiu, Kiusiu i Shikoku.
  2. W Japonii uprawia się kwadratowe arbuzy – tę sztukę opanowali niektórzy hodowcy, a kwadratowy arbuz idealnie pasuje do nieoczywistej, dziwnej natury japońskiej kultury współczesnej.
  3. Japonia to kraj automatów – roboty są wszędzie i znacznie ułatwiają Japończykom życie. Kiedy kupujesz napój czy przekąskę w automacie w Polsce pomyśl, że w tym samym czasie jakiś Japończyk kupuje w automacie w Tokio np. wino, piwo, komiks, hot doga lub... damską bieliznę.
  4. Japonia jest największym producentem samochodów na świecie – zaskoczenie, prawda? Większość osób myśli, że przodują w tym USA. Tymczasem to właśnie takie marki, jak Toyota, Mazda, Honda, Suzuki czy Daihatsu dostarczają najwięcej aut na wszystkie kontynenty.
  5. Po ryby tylko na Tsukiji – jest to targ rybny w Tokio, który uchodzi za największy na świecie. Można tutaj kupić wiele egzotycznych dla nas ryb, z których część osiąga nieprawdopodobne ceny i rozmiary.
  6. Japończycy nie okazują sobie publicznie sympatii – jest to bowiem oznaka braku kultury. Trudno dostrzec na ulicach osoby trzymające się za ręce, całujące się, czy nawet przytulające na powitanie.
  7. Japonia to bardzo bezpieczny kraj – świadczą o tym statystyki, z których wynika, że Japonia ma jeden z najniższych współczynników przestępczości na świecie.
  8. W Japonii praktycznie nie ma bezrobocia – współczynnik braku zatrudnienia wynosi poniżej 4%, co w zasadzie równa się temu, że nie pracują tylko ci, którzy nie chcą.
  9. Japończyk może mieć kochankę i się z tym nie kryć – oczywiście o ile jego żona nie widzi w tym nic złego. Japońska kultura akceptuje fakt posiadania kochanki przez mężczyznę, jeśli jego żona jest bezpłodna. W kraju bardzo popularne są hotele na godziny z pełnym wyposażeniem dla kochanków.
  10. Matczyna miłość – Japonki z reguły śpią w łóżku ze swoimi małymi dziećmi (nawet kilkuletnimi), podczas gdy mąż w tym czasie odpoczywa w innym pokoju. Nikogo to nie dziwi i jest japońską normą. Pewnie z tego powodu zjawisko zdradzania się jest w tym kraju tak powszechne.

Japonia zaskoczy, zadziwi, zaszokuje każdego, kto ją odwiedzi. Nie przeraża Cię to? W takim razie pora zacząć zbierać pieniądze na wyjazd.