Odkurzacz centralny – 5 powodów, dla których warto go zainstalować

Data wpisu: 28.03.2017
Zdjęcie główne #22 - Odkurzacz centralny – 5 powodów, dla których warto go zainstalować

Jesteśmy bardzo wygodnym społeczeństwem i na każdym kroku dążymy do poprawienia komfortu swojego życia. Tym bardziej dziwi fakt, że odkurzacze centralne dotąd nie stały się absolutnym standardem. To urządzenie znacznie ułatwia i przyspiesza sprzątanie, jednak lista jego atutów jest dłuższa. Oto 5 powodów, dla których warto zainstalować odkurzacz centralny.

  1. Ogromna wygoda użytkowania – jeśli nienawidzisz odkurzać, bo kojarzy Ci się to z ciągle plączącym się kablem, przypadkowym wyrywaniem kontaktów i obitymi narożnikami, to odkurzacz centralny rozwiąże wszystkie te problemy. W porównaniu do klasycznego odkurzacza jest to urządzenie gwarantujące naprawdę duży komfort. Zamiast nosić ze sobą odkurzacz wystarczy przenieść z pomieszczenia do pomieszczenia lekki wąż ssący. To wszystko.
  2. Znacznie mniej kurzu – największą wadą klasycznego odkurzacza jest to, że usuwając kurz jednocześnie go wznieca, co bywa bardzo irytujące. Ten problem oczywiście nie dotyczy odkurzacza centralnego, bo urządzenie pracuje w izolacji od pomieszczeń, nie ma więc możliwości, aby wzniecało kurz.
  3. Brak hałasu – zasadniczą różnicą między odkurzaczem centralnym a tradycyjnym jest to, że ten pierwszy jest prawie niesłyszalny. Jednostkę centralną umieszcza się bowiem z dala od pomieszczeń mieszkalnym (najczęściej w garażu), dzięki czemu można odkurzać jednocześnie słuchając muzyki czy oglądając telewizję.
  4. Rzadsze i łatwiejsze usuwanie zanieczyszczeń – pojemność standardowego odkurzacza centralnego wynosi około 20-30 litrów, co przy normalnym użytkowania oznacza, że należy go opróżniać co kilka miesięcy. Samo czyszczenie jest znacznie łatwiejsze, nie ma ryzyka wzniecenia kurzu w pomieszczeniu mieszkalnym. Świetna sprawa.
  5. Dodatkowe funkcje – odkurzacz centralny może pełnić różne role związane z usuwaniem zanieczyszczeń. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest chociażby automatyczna szufelka – wystarczy zebrać zanieczyszczenia przy specjalnym otworze, uruchomić urządzenie, a cały brud po prostu zniknie. Odkurzacz centralny może też pełnić rolę separatora popiołu z kominka czy liści z tarasu. Oczywiście wykorzystamy go także do posprzątania samochodu w garażu.

Wbrew powszechnej opinii odkurzacz centralny nie jest bardzo drogim urządzeniem (cena samej jednostki to około 2000 złotych), dlatego naprawdę warto się nim poważnie zainteresować planując budowę domu czy remont mieszkania.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.