Korekta lakieru przed sprzedażą samochodu: warto w to zainwestować!

Sprzedanie używanego samochodu nie jest dziś takim prostym zadaniem, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Nasz rynek jest dosłownie zalany autami z drugiej czy trzeciej ręki. Trudno jest zatem wyróżnić swoje ogłoszenie na tle tysięcy innych, a do tego jeszcze uzyskać satysfakcjonującą cenę. Aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie nabywcy i uniknąć frustrującego przedłużania się procesu sprzedaży warto zacząć od odpowiedniego przygotowania samochodu. Świetną inwestycją będzie zwłaszcza zdecydowanie się na korektę lakieru. Poznaj zalety tego rozwiązania.

Diametralna poprawa wyglądu samochodu

Jest to zdecydowanie największa zaleta wykonania korekty lakieru. Choć każdy kupujący zarzeka się, że liczy się dla niego wyłącznie stan techniczny pojazdu, to wiadomo, że decyzja o nabyciu auta zapada na długo przed odbyciem jazdy próbnej. Samochód musi się po prostu dobrze prezentować, a nic nie ma na to większego wpływu niż właśnie wygląd powłoki lakierniczej. Jest to szczególnie ważne w przypadku starszych pojazdów, które po latach eksploatacji wręcz proszą się o korektę lakieru.

Zachowanie oryginalnego lakieru

Dziś praktycznie każdy kupujący stawia się na oględziny uzbrojony w miernik lakieru – jest to proste urządzenie mierzące grubość powłoki lakierniczej. Mierniki są na tyle czułe, że potrafią wykryć najdrobniejszą ingerencję lakiernika. Jeśli więc karoseria Twojego pojazdu nie prezentuje się zbyt efektownie, to zamiast inwestować w lakierowanie postaw na korektę – profesjonalnie przeprowadzony zabieg pozwala usunąć nawet dość głębokie rysy.

Usunięcie wad, które odstraszają nabywców

Do takich wad zaliczamy przede wszystkim tzw. obcierki parkingowe oraz wgniotki. Choć właściciel auta nie musiał tutaj niczym zawinić, to dla potencjalnego nabywcy jest to wyraźny sygnał, że samochód jest zaniedbany. Takie defekty fatalnie odbijają się też na estetyce auta, co automatycznie obniża jego wartość. Warto się ich pozbyć przed wystawieniem samochodu na sprzedaż, z czym z pewnością poradzi sobie zawodowy detailer.

Zwiększenie wartości pojazdu

Korekta lakieru, najlepiej w połączeniu z kompleksową usługą auto detailingu, to pewna inwestycja w uzyskanie wyższej ceny sprzedaży. Bardzo często jest tak, że przeznaczając na to około 1000-1500 złotych można zwiększyć wartość pojazdu o kilkakrotność tej kwoty.