Kiedy warto zainwestować w automatyczne podlewanie ogrodu?

Każdy właściciel przydomowego ogrodu doskonale wie, ile energii i pieniędzy kosztuje jego utrzymanie. Chodzi nie tylko o zwykłe prace pielęgnacyjne, ale także koszt zużywanej wody do podlewania. Szczególnie wymagający pod tym względem jest trawnik, który w naszym klimacie wymaga praktycznie codziennego nawadniania przez około pół roku. Doskonałym sposobem na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy jest system automatycznego podlewania. Kiedy warto w niego zainwestować?

Gdy brakuje Ci czasu

Jest to najbardziej oczywisty powód, dla którego warto zainwestować w system automatycznego podlewania. Jeśli dziś poświęcasz np. godzinę dziennie, by ręcznie podlać trawnik i rabaty, a i tak nie widzisz jakiegoś spektakularnego efektu (ręczne podlewanie jest bardzo nieefektywne), to czas najwyższy pomyśleć o automatyce. Zwalnia Cię ona z obowiązku osobistego pilnowania nawadniania ogrodu. W tym czasie możesz robić cokolwiek innego, np. delektować się widokiem pięknej, zielonej przestrzeni wokół domu.

Gdy z przerażeniem spoglądasz na kwotę na rachunku za wodę

Nie każdy wie, że system automatycznego podlewania gwarantuje znaczne obniżenie rachunków za wodę. Jak to możliwe? System projektuje się i wykonuje w taki sposób, aby zmaksymalizować efektywność podlewania. Wydzielamy sekcje po to, by nie dopuścić do sytuacji, w której jedna część ogrodu jest zbyt intensywnie roszona, podczas gdy druga usycha z braku wody. Inteligentne systemy automatycznego podlewania potrafią nawet dobrać potrzebną ilość wody w zależności od stopnia wilgotności gleby i aktualnej pogody!

Gdy masz duży trawnik o nieregularnym kształcie

Taka sytuacja zawsze jest dość kłopotliwa, ponieważ nie ma możliwości, aby dostatecznie nawodnić wszystkie fragmenty trawnika przy wykorzystaniu przenośnych zraszaczy. Efekt? Właściciel i tak musi jeszcze zastosować podlewanie ręczne z węża, czyli traci mnóstwo cennego czasu. System automatycznego podlewania w 100% rozwiązuje ten problem, ponieważ umożliwia praktycznie dowolne rozlokowanie zraszaczy w taki sposób, aby każdy sektor trawnika został równomiernie nawodniony.

Gdy często wyjeżdżasz

System automatycznego podlewania to rewelacyjne rozwiązanie dla osób aktywnych, które nie mogą lub nie chcą każdej wolnej chwili poświęcać na pielęgnację ogrodu. System dba o nawadnianie, zwłaszcza trawnika, podczas gdy właściciele są na wakacjach, weekendowym wyjeździe, imprezie u znajomych czy gdziekolwiek indziej.