Jak się przygotować do rodzinnej sesji zdjęciowej?

Rodzinna sesja zdjęciowa jest fantastycznym pomysłem na zyskanie pięknej pamiątki, do której będziemy chętnie wracać po latach. Jest to również okazja do tego, aby zatrzymać w kadrze radosne chwile spędzone wspólnie z dziećmi, dla których niestety większość z nas ma zdecydowanie zbyt mało czasu. Wykonanie takiej sesji oczywiście należy zlecić profesjonalnemu fotografowi, który zagwarantuje oczekiwaną jakość zdjęć. Jak się jednak do tego przygotować? Kilka wskazówek zebraliśmy w naszym poradniku.

Nie kłóćcie się!

To najważniejsza zasada. Chyba każdemu fotografowi zdarzyło się, że musiał wykonać sesję zdjęciową pokłóconej rodzinie. Uwierzcie – złe emocje są doskonale widoczne na zdjęciach. Wymuszają sztuczność, odseparowują Was od siebie, a to wygląda po prostu fatalnie. Dlatego jeśli macie jakieś niewyjaśnione sprawy, to załatwcie je przed sesją. Jeśli jesteście mocno pokłóceni, to przełóżcie sesję.

Bądźcie wyluzowani i wypoczęci

Rodzinną sesję zdjęciową najlepiej jest zaplanować sobie w weekend. Nie upierajcie się przy tym, aby wykonać ją w środku tygodnia i jeszcze późnym wieczorem, kiedy jesteście zmęczeni, wciąż trzyma Was stres wyniesiony z pracy i wszystko odbywa się w biegu. To ma być przyjemność, dlatego przed sesją koniecznie dobrze wypocznijcie i się wyluzujcie.

Nie ma sensu się przesadnie stroić

Większość osób przygotowując się do rodzinnej sesji zdjęciowej poświęca mnóstwo czasu na dobranie odpowiedniej garderoby. Nie ma w tym oczywiście nic złego, o ile przebieranie siebie i dzieci nie powoduje nerwowych sytuacji. Dużo lepiej jest przyjść na sesję nawet w codziennych ciuchach, ale z szerokim uśmiechem na twarzy, niż tracić czas i stresować się przeczesywaniem garderoby.

Zaplanujcie sobie tyle czasu, ile potrzeba

Przed sesję porozmawiajcie z fotografem na temat tego, ile czasu mniej więcej jest potrzebne na wykonanie świetnych zdjęć. Jeśli profesjonalista uzna, że musi to być minimum godzina, to nie naciskajcie na skrócenie sesji, bo to znów wprowadzi niepotrzebną nerwówkę.

Pomyślcie o jakimś scenariuszu sesji

Na pewno warto wyobrazić sobie, w jakich sytuacjach chcecie być przedstawieni na zdjęciach. Jeśli macie taką możliwość, to zabierzcie ze sobą rekwizyty, ulubione zabawki dzieci, jakieś fajne gadżety. Bawcie się sesją, nie wstydźcie się, przedstawcie też swoją wizję fotografowi, który podpowie Wam, jakie pozycje powinniście przyjmować, aby wyglądać korzystnie.