Jak obniżyć koszt remontu mieszkania?

Remont mieszkania nieodłącznie wiąże się ze stresem i sporymi wydatkami. Na szczęście przeprowadza się go stosunkowo rzadko. Jeśli Ty właśnie szykujesz się do przeprowadzenia małej rewolucji w swoim M, to z pewnością szukasz sposobów, by nie wydać na to fortuny. Znajdziesz je w naszym poradniku. Podpowiadamy, jak z głową obniżyć koszt remontu mieszkania, nie eksperymentując przy tym z jakością prac.

Wybierz dobrą ekipę

To podstawa zagwarantowania sobie rozsądnych kosztów remontu. Owszem, prawdziwi fachowcy nie będą pracować za półdarmo, ale zatrudnianie „partaczy” jest tylko pozorną oszczędnością. Pomyśl, ile pieniędzy wydasz na ciągłe dokupywanie marnowanych materiałów? A co z niezadowalającym efektem, który w niedługim czasie wymusi ponowne przeprowadzenie remontu?

Dobra ekipa pracuje szybko, szanuje powierzony jej materiał, realizuje wizję projektanta i nie zawala terminów, co przekłada się na komfort inwestora. Naprawdę nie ma sensu szukać oszczędności na wykonawstwie, bo są one tylko pozorne.

Nie kupuj najtańszych materiałów

Choć niska cena może kusić, to lepiej zawczasu odpowiedz sobie na pytanie: czy lubisz często przeprowadzać remont? Jeśli nie, to nie kupuj najtańszych materiałów. Panele za 10 złotych za metr kwadratowy naprawdę szybko będą się nadawać do wymiany. Najgorsza gładź nie pozwoli uzyskać efektu lustra, a fatalna tapeta w połączeniu z tanim klejem na pewno szybko zacznie odchodzić od ściany.

To wszystko spowoduje, że zamiast cieszyć się efektami remontu przez co najmniej kilka lat, najpewniej już po roku będzie Cię czekać powtórka z rozrywki. To nie ma nic wspólnego z oszczędnością!

Kupuj w Internecie

Materiały budowlane i wykończeniowe można bez problemu zamawiać przez Internet i robi tak coraz więcej osób. E-sklepy wysyłają towar za pośrednictwem firm spedycyjnych, często oferują też usługę wniesienia. W ten sposób można zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy i pozwolić sobie na zakup lepszych materiałów.

Zleć zakup materiałów wykonawcy remontu

To wcale nie jest szaleństwo. Ekipy remontowe mają bardzo atrakcyjne rabaty w hurtowniach i chętnie dzielą się nimi ze swoimi klientami. Może się okazać, że cena markowej farby kupionej przez wykonawcę remontu, będzie o wiele niższa niż w markecie budowlanym. Warto więc zapytać właściciela firmy, czy nie byłby w stanie zorganizować materiałów i porównać jego ceny z tymi oferowanymi w sieci czy w marketach.

Jak widzisz mądre obniżenie kosztów remontu mieszkania nie ma nic wspólnego z chytrością. Nie jest sztuką kupić najtańsze, czyli zwykle najgorsze materiały i zatrudnić ekipę, która zaproponuje najniższą cenę. Takie postępowanie to prosta droga do szybkiego powtórzenia remontu.