Jak dobrać szelki męskie do pozostałych elementów ubrania?

Coraz częściej moda męska powraca do tej sprzed lat. Nic dziwnego więc, że na różnego rodzaju okazjach coraz częściej widuje się eleganckich mężczyzn z szelkami, a nie standardowym, skórzanym paskiem. Jak jednak dobrać szelki, by nie popełnić modowej wpadki?

Szelki męskie - skąd się wzięły?

Moda męska zmienia się z epoki na epokę, a nawet z roku na rok w obecnych czasach. Coraz częściej widać w stylizacjach eleganckich panów powrót do trendów w modzie sprzed lat. Sprawa podobnie ma się z szelkami, które to pojawiły się w XVIII wieku. Wówczas szelki stosowane były z praktycznych względów: do podtrzymywania spodni. Jednak w 1822 roku  Albert Thurston, uznawany do dziś za najsłynniejszego producenta szelek, rozpowszechnił na cały świat ten dodatek do męskiego ubioru. Po I WŚ szelki zostały na dobre zastąpione skórzanymi paskami, a szelki męskie można było spotkać tylko w klasie robotniczej, ceniącej je sobie za wygodę. W dzisiejszych czasach moda na szelki wraca i warto, by każdy elegancki mężczyzna posiadał przynajmniej jedne szelki w swojej szafie.

Szelki męskie - jak je dobierać?

Obecnie szelki męskie do spodni uznawane są za świadectwo dobrego gustu mężczyzny. Wpisują się w klimat retro, a jednocześnie nadają elegancji wybranej stylizacji. Szelki można zakładać niemal do każdego stroju: do pracy, na co dzień, na specjalne okazje. Szelki pasują każdemu mężczyźnie: w każdym wieku i o każdej sylwetce.

Jak dobrać jednak szelki męskie do ubioru? Główną zasadą, którą należy się kierować jest kontrast, jaki modne szelki męskie powinny stanowić na tle koszuli, T-shirtu czy bluzki. Szelki muszą się wyróżniać, podkreślając styl danego pana. Warto także pamiętać, że spodnie dobierane pod szelki powinny być pozbawione szlufek. Szlufki stanowią miejsce trzymania się paska, szelki ich nie potrzebują i szlufki w takiej stylizacji będą tylko psuły cały efekt.

Istnieją dwa główne rodzaje szelek: zapinane na klasyczne guziki oraz bardziej nowoczesne, zapinane na metalowe żabki. Warto pamiętać, by wybierać dobrej jakości szelki od sprawdzonych producentów i sprzedawców https://pewienpan.pl/pol_m_Akcesoria_Szelki-meskie-185.html, dzięki czemu zyskamy pewność, że szelki posłużą nam latami.

Moda męska - stylizacje z szelkami

Wybierając strój, do którego chcemy dobrać szelki, należy zastanowić się nad okazją, która jest celem naszego strojenia się. Inna będzie stylizacja do pracy, a inna na wykwintne przyjęcie. W przypadku pracy, warto postawić na spodnie w kant, które z pewnością będą idealną parą dla szelek. Do tego klasyczna biała lub błękitna koszula oraz odpowiednio dobrany krawat. Stylizację wieńczyć będą gładkie, skórzane buty w brązowym kolorze.  Warto pamiętać, by do pracy dobierać szelki w stonowanym, jednolitym kolorze lub posiadający subtelny wzór, który nie będzie przyciągał wzroku. Taka stylizacja jest dosyć uniwersalna i oprócz pracy, możesz spokojnie udać się w tym wydaniu na randkę czy przyjęcie rodzinne.

Jeśli natomiast moda męska nie ma przed tobą tajemnic i szukasz w niej wyzwań, warto zaszaleć ze stylizacją i postawić na mocny, kontrastujący kolor szelek, np. intensywnej czerwieni. Do takiego stroju najlepiej sprawdzą się chinosy w granatowym kolorze, biała lub czarna koszula i czarne, klasyczne buty pozbawione zdobień.