Dobry kafelkarz - jak znaleźć? Ile kosztuje usługa kafelkowania?

Kafelki na ścianach i podłodze od lat pozostają jednym z najpopularniejszych sposobów wykończenia kuchni, łazienki, czy tarasu. Jeżeli planujesz położyć płytki w mieszkaniu i zależy Ci na wnętrzach jak z obrazka, musisz wybrać solidnego i precyzyjnego fachowca. Jak znaleźć dobrego kafelkarza? Ile kosztuje usługa kafelkowania?

Jak znaleźć dobrego kafelkarza?

Płytki w mieszkaniu, na balkonie i tarasie to praktyczne i efektowne rozwiązanie aranżacyjne, zachęca ich szeroka gama wzorów i kolorów. Pamiętaj, że efekt końcowy to nie tylko ładne kafelki, nawet najpiękniejszą glazurę może zepsuć niedbałe i spartaczone kafelkowanie. Płytki w domu to inwestycja na wiele lat i choć ich montaż wydaje się nieskomplikowany, musisz postawić na glazurnika, który położy je zgodnie z wszystkimi zasadami sztuki. Choć decyzja wydaje się pozornie prosta, możesz przebierać w ogłoszeniach firm remontowych, ofert indywidualnych, to w praktyce często trudno wyszukać wprawnego i wykwalifikowanego fachowca. Kafelkarza wybierzesz łatwiej czytając odpowiednie porady, gdzie znajdziesz sporo cennych wskazówek na temat wykończenia pomieszczeń płytkami.

Jeśli chcesz znaleźć fachowca, zasięgnij opinii rodziny i znajomych, popytaj czy ktoś w ostatnim czasie korzystał z usług tego rodzaju. Polecony, sprawdzony kafelkarz daje większą gwarancję dobrze wykonanej pracy niż anonimowy glazurnik z ogłoszenia. Ekipy wykonawczej możesz poszukać również w sieci. Na tematycznych forach remontowo-budowlanych internauci wymieniają się opiniami, komentują jakość pracy usługodawców. Niektóre punkty sprzedaży płytek współpracują z fachowcami w tej dziedzinie, zapytaj pracownika podczas zakupu, czy może Ci kogoś polecić. 

Glazurnik fachowiec – po czym go rozpoznać?

Układanie płytek to proces wymagający wiedzy i doświadczenia, poszczególne czynności należy wykonać w odpowiedniej kolejności. Ważny jest skrupulatny i dokładny pomiar pomieszczenia, fachowiec wie jak obliczyć ilość potrzebnego materiału na określoną powierzchnię. Dla glazurnika, który jest specjalistą w swoim fachu podstawą jest dobrze przygotowane podłoże, umyte, wyrównane i zagruntowane ściany i podłogi. Dobry kafelkarz zawsze uważnie ocenia jakość płytek, sprawdza, czy nie mają wad, nie są uszkodzone.

Jeżeli chcesz sprawdzić, czy płytki zostały położone precyzyjnie, oceń przestrzenie pomiędzy kafelkami. Zobacz czy odstępy są równe, płytki dobrze przylegają do podłoża, ich powierzchnia jest gładka. Zwróć uwagę na okolice gniazdek, miejsca, w których płytki zostały przycięte. Pamiętaj o fugach, spoiny między kafelkami muszą być precyzyjnie wypełnione.

Ile kosztuje usługa kafelkowania?

Końcowa cena za układanie płytek uzależniona jest od powierzchni remontowanego pomieszczenia, rodzaju i rozmiaru kafelek. Istotne znaczenie ma też sposób ich wykończenia, krawędzie, to czy decydujesz się na płytki w standardowej wielkości, mozaikę, czy kafelki niewielkich rozmiarów. Usługa kafelkowania płytkami ceramicznymi 30 x 30 cm to średnio od 80 zł do 100 zł/m2. Układanie płytek wieloformatowych kosztuje od 110 zł do 120 zł/m2. Cena za układanie mozaiki to około 150 zł/m2.

Informacja prasowa.