Czym jest darsonwalizacja?

Darsonwalizacja to jeden z najbardziej zaawansowanych zabiegów kosmetycznych, w którym wykorzystuje się prądy o dużej częstotliwości. Brzmi groźnie, jednak zabieg jest w pełni bezpieczny i przynosi znakomite rezultaty. Choć w Internecie mnożą się poradniki, jak wykonać darsonwalizację domowymi sposobami, to absolutnie odradzamy takie eksperymenty. Zabiegowi należy się poddać w renomowanym salonie kosmetycznym lub klinice urody.

Na czym to polega?

Darsonwalizacja najczęściej jest zabiegiem pomocniczym, czyli wykonywanym tuż po przeprowadzeniu innej procedury kosmetycznej. Ma to przyspieszyć gojenie się skóry i załagodzić podrażnienia powstałe np. w wyniku uciskania cery (standard przy zabiegach oczyszczających).

Podstawowym celem zabiegu jest szybkie przywrócenie skóry do dobrego stanu, a także oszczędzenie klientowi dyskomfortu, np. szczypania czy pieczenia. Wspomniane już prądy o dużej częstotliwości wytwarzają ciepło w tkankach, stymulując zakończenia nerwów wegetatywnych, co poprawia ukrwienie skóry.

Darsonwalizację można oczywiście traktować w kategoriach samodzielnego zabiegu kosmetycznego. Wskazaniem do jego przeprowadzenia jest przede wszystkim:

  • Trądzik
  • Skóra ziemista
  • Przebarwienia skóry
  • Zmarszczki
  • Rany, które nie chcą się goić
  • Zaniedbana skóra, która cierpi na brak składników odżywczych

Sam zabieg nie jest bolesny, niektórzy nawet twierdzą, że sprawia im przyjemność. Jeśli więc kosmetyczka zaproponuje Ci poddanie się darsonwalizacji i potrafi rzeczowo uzasadnić tę sugestię, śmiało skorzystaj z zabiegu.

Jakich efektów można się spodziewać?

Darsonwalizacja ma bardzo szerokie zastosowanie kosmetyczne. Nie tylko poprawia wygląd skóry, niweluje zaczerwienienie i podrażnienia oraz przyspiesza gojenie się ran, ale także dogłębnie oczyszcza cerę – wykazuje przy tym działanie bakteriobójcze i grzybobójcze.  Bezpośrednim efektem zabiegu jest zahamowanie procesów starzenia i znacznie lepsze wchłanianie przez skórę składników odżywczych z kosmetyków.

Przeciwwskazania

Darsonwalizacja nie jest niestety zabiegiem dla każdego. Nie mogą się mu poddać osoby, które mają metalowe implanty w ciele, chorują na epilepsję, mają trądzik różowaty, chorują na serce, nadciśnienie, mają obrzęki, alergie skórne oraz astmę. Zabieg nie jest również wskazany w ciąży.

Zanim więc zdecydujesz się na darsonwalizację, umów się na konsultacje w zaufanym salonie kosmetycznym lub klinice urody. Wystarczy krótki wywiad ze specjalistką, by ocenić, czy możesz poddać się temu zabiegowi i czy jest on w ogóle potrzebny Twojej skórze.