Czy iPhone to rzeczywiście najlepszy smartfon na świecie? Argumenty za i przeciw

Kiedy w 2007 roku Steve Jobs zaprezentował pierwszy iPhone, można było już podejrzewać, że właśnie rozpoczęła się rewolucja. To był przełom dla całej branży elektroniki użytkowej. Dziś mało kto pamięta już o zwykłych telefonach z fizyczną klawiaturą i monochromatycznymi ekranami. Smartfony są wszędzie. Czy jednak po tylu latach iPhone nadal zasługuje na miano najlepszego smartfona na świecie?

Dlaczego iPhone jest najlepszym smartfonem na świecie?

Świadczy o tym kilka ważnych i kilkanaście pobocznych argumentów. Oczywiście znajdą się osoby (i będzie ich wiele), które kupiły ten telefon tylko dlatego, że jest na nim logo Apple. Jednak podchodząc do sprawy bardziej poważnie trzeba oddać cesarzowi co cesarskie.

Oto najważniejsze atuty iPhone'a decydujące o jego przewadze nad innymi smartfonami:

  • Znakomity system operacyjny – ani Android ani Windows nie mogą się równać z iOS pod względem stabilności i dopracowania dedykowanych aplikacji.
  • Świetna jakość wykonania – pewnie, że można się do paru rzeczy przyczepić, ale to nadal jest najwyższa półka w kwestii zastosowanych materiałów.
  • Jakość rozmów – trudno arbitralnie stwierdzi, że przez iPhone'a rozmawia się najlepiej, ale z pewnością jest to ścisła czołówka.
  • Niezawodność – iPhone też się psuje, ale wyraźnie rzadziej niż telefony konkurencji. Wiele usterek wynika po prostu z winy właścicieli.
  • Aparat – jeśli dla kogoś ważna jest jakość zdjęć, to iPhone w 100% spełni oczekiwania.
  • Prostota – nie ma równie łatwego w obsłudze systemu jak iOS.

Dlaczego iPhone nie jest najlepszym smartfonem na świecie?

Fala hejtu, jaka zalewa Apple w Internecie powoli przestaje być motywowana tylko czystą złośliwością. Na wizerunki iPhone'a pojawia się coraz więcej rys, które podważają twierdzenie, że jest to najlepszy smartfon na świecie.

  • Jest za drogi – powiedzmy sobie szczerze: tak duża różnica w cenie pomiędzy iPhonem a flagowcami Samsunga czy LG nie ma poważnego uzasadnienia. Poza jednym: tamte słuchawki nie są od Apple.
  • To już nie jest wyznacznik – iPhone przez co najmniej 5 generacji był niedoścignionym wzorem dla innych producentów, jednak później Apple zaczęło podgryzać własny ogon, a konkurencja odrobiła dystans. Przykładem może być wspomniany aparat. Kiedyś zdjęcia robił iPhone, a reszta co najwyżej pstrykała. Dziś są telefony wyposażone w lepsze sensory.
  • Android jest coraz lepszy – i nie brakuje już opinii, że spokojnie może konkurować z iOS, czyli głównym atutem iPhone'a.

Czy zatem iPhone jest najlepszym smartfonem na świecie? Warto to ocenić samemu. Jeśli jednak miałyby o tym świadczyć wyniki sprzedaży, to nie można mieć żadnych wątpliwości. Słuchawka Apple ciągnie cały rynek i wciąż jest najbardziej poszukiwanym smartfonem na rynku.