Często łapiesz infekcje, a Twoje dzieci są wciąż zakatarzone? Czas na ozonowanie domu!

Mogłoby się wydawać, że przestrzeń domu czy mieszkania jest w 100% bezpieczna dla mieszkańców. Nic bardziej mylnego. Przewody wentylacyjne, dywany, narzuty, koce, pościel, firany – to wszystko może skrywać w sobie mnóstwo niewidocznych zagrożeń, które z czasem fatalnie wpłyną na stan zdrowia dorosłych, a szczególnie dzieci. Nie pomoże tutaj nawet regularne, pedantyczne dbanie o czystość. Jedyną skuteczną metodą pozbycia się niechcianych lokatorów jest ozonowanie. Przeczytaj, na czym to polega.

Powietrze świeże, jak po burzy

Na pewno znasz bardzo przyjemny zapach powietrza po burzy. Staje się ono rześkie, świeże, aż chce się wyjść na dwór. To właśnie zasługa ozonu, który jest wytwarzany w czasie wyładowań atmosferycznych. W normalnych warunkach go nie wyczuwamy, ponieważ znajduje się w górnych warstwach atmosfery.

Bardzo zbliżony efekt można osiągnąć poddając wnętrze domu czy mieszkania zabiegowi ozonowania. Polega on na wprowadzeniu do pomieszczeń dużego stężenia tego gazu na około pół godziny. Po tym czasie ozon naturalnie się ulatnia, ale pozostaje po nim tak lubiany, świeży zapach.

Warto wiedzieć!

Ozonowanie jest w 100% bezpieczne dla ludzi i zwierząt.

Jakie efekty przynosi ozonowanie pomieszczeń?

Zabieg ozonowania jest jednym z najskuteczniejszych sposobów pozbycia się z pomieszczeń wszelkich alergenów, jak chociażby roztocza. Eliminuje również inne zagrożenia: bakterie, wirusy, pleśnie i grzyby. Dodatkowym, bardzo pożądanym efektem, jest wyraźne odświeżenie domowe przestrzeni i usunięcie przykrych zapachów, chociażby po dymie papierosowym, malowaniu ścian czy zwierzęcych odchodach.

Ozonowanie warto przeprowadzać regularnie, ponieważ tylko wtedy można sobie zagwarantować brak kontaktu z silnymi alergenami, które są przyczyną epidemii uczuleń, zwłaszcza u dzieci.

Dla kogo?

Ozonowanie pomieszczeń jest zabiegiem, który można polecić każdemu. Szczególnie jednak powinny wziąć to pod uwagę osoby, które:

  • Są alergikami
  • Mieszkają w starej kamienicy, w zawilgoconych lokalach
  • Niedawno przeprowadziły remont mieszkania i chcą usunąć nieprzyjemne zapachy farb, lakierów czy klejów
  • Często cierpią na nawracające infekcje górnych dróg oddechowych, bez przerwy mają chrypkę, a objawy te nasilają się po przebudzeniu

Ozonowanie warto przeprowadzić we wszystkich pomieszczeniach, w których spędzamy wiele godzin w ciągu dnia. Nie tylko w domu, ale też w biurze. Nie zapominajmy również o kabinie samochodu!