5 rzeczy, których musisz się jak najszybciej pozbyć z męskiej garderoby

Jeśli wierzyć stereotypom, to męska garderoba jest królestwem chaosu i złego stylu. Fakty są jednak takie, że coraz więcej panów zwraca baczną uwagę na swój wygląd. Zadbany mężczyzna jest pewny siebie i ma większe szanse na odniesieniu sukcesu w biznesie oraz życiu prywatnym. To wystarczający argument, abyś jak najszybciej zabrał się za przegląd swojej garderoby i wyrzucił z niej przynajmniej tych 5 rzeczy. 

Stare, dziurawe t-shirty

Być może kojarzysz tego mema, na którym facet krzyczy do żony: „Na ile mam nastawić pranie?” Żona odpowiada: „A co masz napisane na koszulce?” Na to facet: „Slayer!” Nie wnikamy w Twoje gusta muzyczne. Fajnie, że jeszcze wracasz myślami do czasów wczesnej młodości, ale czy naprawdę musisz trzymać w garderobie te wszystkie koszulki z zespołami muzycznymi? Przecież i tak ich nie nosisz, bo są podarte, za duże, wyblakłe itd. Wyrzuć je i zrób miejsce na ciuchy, które lepiej pasują do Twojego wieku i wizerunku, jaki chcesz zbudować.

Wiekowa bielizna

Kiedy ostatni raz wymieniałeś bokserki i slipy? Nie pamiętasz? To wyraźny znak, że czas najwyższy wybrać się do sklepu z bielizną, a tę starą po prostu wyrzucić. Gdzieś znaleźliśmy informację, że przeciętny Polak wymienia bieliznę co… 7 lat. Nie wiemy, jak to sprawdzono, ale to zdecydowanie zbyt rzadko!

Garnitur ze ślubu/studniówki

Klasyka gatunku. Wiemy, że trudno jest Ci się rozstać z ciuchami, które mają dla Ciebie wartość sentymentalną, ale uwierz: w za dużym lub za małym garniturze wyglądasz komicznie. Na pewno nie dodaj Ci on uroku, ani eleganckiego sznytu. Pora zainwestować w nowy garnitur, a stary przekazać np. jakiejś organizacji dobroczynnej.

Za duże ubrania

Ta sama sytuacja, co z garniturem. Musisz zaakceptować fakt, że ubrania się co jakiś czas wymienia. Nie z próżności, ale po to, by wyglądać w nich dobrze. Na pewno w przeciągu ostatnich kilku lat Twoja sylwetka uległa zmianie. Mogłeś schudnąć, przez co część ciuchów dosłownie na Tobie wisi. Choć ich noszenie jest wygodne, to niestety pod względem estetycznym takie rozwiązanie jest niedopuszczalne. Nie wmawiaj też sobie, że już za chwileczkę „przypakujesz” i wtedy ubrania będą już na Ciebie dobre.

Kwieciste koszule

Są dobre na imprezę przebierańców, ale na pewno nie na oficjalne czy choćby półformalne spotkania. Kwieciste koszule nie kojarzą się z elegancją , przez co wyglądasz w nich niepoważnie i mało atrakcyjnie. Owszem, kwieciste elementy w męskiej stylizacji są dopuszczalne, a czasami wręcz wskazane, jednak nie powinny dominować. 

Po tych porządkach przekonasz się, jak przepastną garderobą dysponujesz. Możesz teraz ją uzupełnić o nowe ubrania, najlepiej wybrane z pomocą doświadczonego stylisty.